Co do vztahu donesete, to máte

Celostní koučink

Co do vztahu donesete, to máte

Ve škole nás učili, že se máme stále učit novým věcem. Vzdělávat se, posouvat se. Jenže jaksi nám nikdo neřekl, že posouvání a vzdělávání je i otázka takových oblastí života, jako jsou vztahy nebo sexualita. To se ve škole neučí.

Přicházejí mi klienti, kteří to vědí. Ale ve svém životě se setkávám s lidmi, kteří říkají – vztah nefunguje nebo v sexu to není ono.

Někde jsem četla, že vztah je jako horská chata. Co donesete, to tam máte a naopak. Omlouvám se tímto autorovi výroku, že ho nemohu citovat, protože si ho nepamatuji. Blbé samozřejmě je, když nosí jen jeden a druhý se veze. Nebo když každý nosí něco a neumí se dohodnout, co je potřeba. A nebo když jeden nosí jinam a přiživuje jinou chatu.

Nicméně říct, že vztah nefunguje a jen koukat, jak se sype jako domeček z karet, to není řešení.

Spíš je na místě položit si otázky a hledat odpovědi:

Co je to, co nefunguje? Dá se to nějak zlepšit? Mohu já to nějak zlepšit? Co jste se třeba v sexuální oblasti sami naučili, jak můžete tuto oblast svého života pozvednout?

Co je to, co potřebuji ve vztahu já? A co ten druhý? Co potřebujeme oba? Na tom všem se dá pracovat, když je vůle vztah rozvíjet a zlepšovat.

Často se posouváme v práci, vzdělávání, tvrdých dovednostech. Ale posouvat se je možné a velmi účinné i ve vztazích nebo sexu.

Doba nám dává možnosti. Můžeme si vybírat, můžeme jít pryč, ze vztahu do vztahu. Nebo můžeme udělat maximum proto, abychom si vytvořili vztah, ve kterém je nám dobře a sexualitu posunout tak, aby se stále zlepšovala.

Pokud potřebujete s tímto tématem pomoci, kontaktujte mě.