Proč mám ráda workshopy koučování

Celostní koučink

Proč mám ráda workshopy koučování

Individuální sezení jsou vždy obohacující a mám je moc ráda. Pomáhat klientům rozvíjet se je obohacující a dobrodružnou cestou. Když se klient posouvá, vždy si znovu říkám, jak miluji svoji práci.

Dříve jsem si neuměla představit, že bych se věnovala týmovému koučování, skupinové práci, workshopům koučování. Měla jsem také své předsudky. Znám skupinovou práci s divadelními technikami. Měla jsem ale dojem, že divadelní techniky přitahují lidi, kteří jsou automaticky připraveni se otevírat před ostatními. Připadalo mi, že skupina lidí, kteří se třeba vůbec neznají, jak to může být u workshopů, kde se potkávají neznámí lidé ve skupině, bude pracovat jen povrchně. Stejně tak u týmového koučování, kde se zase pracuje se skupinou lidí, kteří se potkávají v práci, mohou být zábrany zase úplně jiného druhu. Stačilo mi ale poprvé týmové koučování vyzkoušet a okamžitě jsem změnila názor.

Může se sice stát že stmelení skiny chviličku trvaá, ale když se bariéra prolomí, otvírá e velký zdroj inspirace. Řešením témat a přístupu k nim se totiž oprošťujeme od svého pohledu, což velmi osvěžuje a vnáší nový, svěží vítr do problému, který řešíme. Často jsme poroužění ve svém problému, někdy se i stydíme za to, co řešíme. Otevření se jednoho ´častníka a vyslovění věcí, kza které my se třeba stydíme, najednou otvírá vlnu sdílení k danému tématu. Nabízí nám možnost najednou si nepřipadat tak „divní“ v tom, co řešíme.

Koučování o hledání vlastního řešení, vlastní cesty, vlastního přístupu. My jsme největšími odborníky na své potíže, potřebujeme jen odkrýt nánosy vlastních očekávání, mylných obrazů, které jsme nasbírali od rodičů bhem svého života. Zároveň nám ale chybí rituály, při kterých se dřív lidstvo řešilo svoje emoce, životní etapy, potíže. Je nám příjemné, pkud můžeme sdílet a inspirovat se. Energie a síla, která vzniká při práci ve skupině, je vždy neopakovatelná. Prce jde do hlubky a často je okořeněná i osvěžujcím humorem.

Děkuji všem, kteří mají odvhu vstupovat do dobrodružství skupinové práce, uvlnit se a objevovat spolu s ostatními. Je to část mojí práce, která dává velký smysl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.